Vajinismus Tedavisi İstanbul Hastalarımız

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Emel Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Ben 3,5 aylık evliyim ve Rabbime şükürler olsun ki bu kadar kısa sürede Nazife hanımı bulduk. İstanbul'a gitmeden önce tedirginliklerim çoktu acaba nasıl bir doktor bana ne yapacak 3 günde bu iş çözülür mü yoksa bunların hepsi bir aldatmaca mı aklımda bir çok soru vardı taki Nazife hanımla karşı karşıya oturup konuşmaya başlayıncaya kadar. Ben Nazife hanımla konuşmaya başladığımda bu iş tamam ben bunu rahatlıkla yapabilirim dedim. Çünkü o kadar tatlı dilli güleryüzlü alanında çok iyi bir doktor ki güvenmemeniz için sebebiniz yok. İlk gün muayenehaneye geldiğimde sıramızı beklerken ellerim titriyordu içeride ne olacak nasıl olacak hem korkuyordum hem çok umutluydum. Bu mektubumu okuyorsanız zaten çok şanslı ve doğru yerdesiniz. İlk seans ikinci seans derken 3. seansta çözdük bu işi. O kadar kolay bir iş miş ki daha önce nasıl yapamamışım gerçekten çok basit doğal bir olaymış kendimizi boşu boşuna kasmışız. Bilinçaltımız o kadar yanlış şeylerle dolu ki Nazife hanım hepsini attı çöpe. Allah razı olsun Nazife hanımdan iyi ki onu bulmuşuz. Yeni evlendiğimiz için çocuk düşünmüyorduk 1 yıl geçsin öyle düşünürüz diyorduk ama bu durumu çözünce bebek düşünür olduk. İnşallah yakın bir zamanda bebek haberi veririm size Rabbimin izniyle.
Nazife hanıma gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Size binlerce kez teşekkür ederim canım doktorum çok seviyorum sizi :)

Devamını Oku

Vajinismus Nedir?

Kadınların eşleriyle cinsel birleşme aşamasında vajinal kaslarının istemsiz kasılmaları sonucunda, cinsel ilişkiye girememe durumuna, veya ilişkinin ağrılı olması durumuna  “vajinismus” diyoruz.
Çocukluktan şu ana kadar bilinçaltınız tarafından almış olduğunuz, yanlış cinsel duyumlar, bilgilendirmeler, korkular sonucunda vajinal kanalın dış kısmında bulunan pelvik kaslar, kişinin tamamen iradesi dışında kasılmasına yol açar. Sonuçta da cinsel birleşmeye izin vermez. Vajinanın en önemli işlevi cinsel ilişki ve doğumdur.

Devamını Oku

Vajinismus muyum?

Vajinismus muyum?

Vajinismusta kesin tanıyı koymak için, öncelikle güvenebileceğiniz bir jinekolog doktora gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi olmanız gerekir. Muayene sonucunda anatomik bir sorununuz olmadığı ekarte edildikten sonra, vajinismus tanınız konulabilir.

Kendinizinde kullanabileceği Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu'nun hazırladığı vajinismus muyum? Testiyle de kendiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Vajinismus muyum testi, kendi kendinize yapabilir ve teşhisinizi koyabilirsiniz.

Devamını Oku

Neden ilk gece korkuları yaşıyoruz?

Cinsel ilişkiye ilk defa girme aşamasında kadınlar o an, çevrelerinden edindikleri yanlış ve abartılı hikayeler neticesinde çok kanamalarının, ağrı ve acı duyacaklarını hatta ilişki sırasında kasılıp çiftlerin kitli kalacağını ve bunun benzeri biir takım yanlış inanışları yüzünden kaygı ve endişe duyarlar.

Oysa ki ilk defa isteyerek cinsel ilişkiye giren bir kadın yeterli ön sevişmeyi ve uyarılmayı aldıktan sonra ve tedirginliğini bir kenara bırakıp ilişkiyi doğal akışına bıraktığı zaman çok rahat bir şekilde ilişkiye girebilir. Çoğu insanın ilk defa girerken kızlık zarı ile ilgili kanaması fark edilmeyebilir hatta zar yapısının esnekliğine bağlı olarak kanaması hiç olmayabilir. 

Devamını Oku

Bekarlarda Vajinismus Tedavisi

Bekar bir bayanın partneri ile cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, cinsel ilişki anında istemeden, iradesi dışında erkek arkadaşını itmesi, kasılması, panik ve korku halini ortaya çıkabildiği bir tablodur.

Vajinusmusu yaşayan bir çok bekar çift bulunmaktadır. Siz istedikten sonra vajinusmus kısa sürelerde tedavi edilen bir problemdir. Vajinusmus tedavi merkezimiz istanbul'a başvuran bekar bayanlar, şimdiki veya daha önceki beraberliklerinde de bu tabloyu yaşamış olup, tek başlarına veya partnerleriyle kliniğimize başvurmaktadırlar. 

Vajinusmus problemi bekar çiftlerin ilişkilerini de zamanla olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu durumda önemli olan, bekar bayanın partneriyle cinsel ilişkiye girmek istemesi ve bu yönde de karar vermesidir. İstediği halde cinsel ilişkiye girememesi durumunda da profesyonel destek alması vajinusmus sorununu çözmesinde önemlidir. Çünkü bu vajinusmus durumunu, diğer cinsel ilişki denemelerinde de yaşayabilecek, bu süreçtede hem psikolojik olarak yıpranacak ve üzülecektir. Bunun dışında şimdiki erkek arkadaşı ile evlenme planı olmasına rağmen, evlilik öncesinde cinsel ilişki deneyimi yaşamak isteyen çiftlerin, vajinusmus hastalığı nedeniyle ilişkiye giremeyip evlendikten sonrada vajinusmus hastalığını taşıdıklarını görmekteyiz. 

Devamını Oku

Vajinismusta Karşınıza Çıkan Sorunlar ve Evliliklere Etkisi

Hayatımız aslında bir yolculuktur ve bu yolculukta karşımıza farklı yollar ve kavşaklar çıkar, işte vajinismus hastalığı yaşayan çiftler içinde aynı durum söz konusudur.

Yapacakları tercihlere göre de çift olarak ilişkileri şekillenecektir. Eğer vajinismuslu çift olarak, yolculuğunuza devam etmeyip, olduğunuz yerde beklerseniz, ilişkiye girememe problemiyle birlikte, yaşamdan  huzur almadan, keyifsiz, sizi, eşinizi, evliliğinizi hırpalayıcı bir şekilde, hayatınızı ve zamanınızı boşa geçirirsiniz.

Devamını Oku

İlk defa cinsel ilişkiye girildiğinde acı ve kanama yaşanır mı?

Kadınlar ilk cinsel ilişkiye girecekleri o an, daha önce çevrelerinden duydukları cinsel ilişkiye girmekle ilgili bir takım yanlış ve eksik bilgiler neticesinde, ilk cinsel deneyimlerinde ister istemez endişe içinde olabilmektedir.

Öncelikle ilk gece ilişkiye girerken kanamanın ve acının olacağına inanması, ve bu durumun  şiddetiyle ilgili tedirginliği vardır.

Oysa ki kadın arzuladığı ve ilişkiye girmek istediği biriyle iken, yeterli ön sevişme ve uyarılmaya bağlı olarak, vajinanın yeterli ıslanmasıyla, partneri ile herhangi bir problem yaşamadan, acı hissetmeden hatta tam olarak ilişkiye girdiğini anlamadan kolay bir şekilde birlikte olabilmektedir.

Devamını Oku

Vajinismus Hastalığı Tek Başına Boşanma Nedeni midir?

Sevdiğinizle evlendiniz ve eşinizle birlikte olmayı arzulamanıza rağmen ilk gece korkularınız neticesinde  balayınızı sorunlu geçirir ve probleminizi görmezden gelerek zamanla vajinismusla tanışırsınız. 

Vajinismusla tanışan çift mutlaka zaman içinde başka sorunlarıda taşımak zorunda kalacak ve çiftin zamanla duygusal olarak da aralarının açıldığı ve soğuklulğunda girmesi ile evliliklerini sorgular hale geldiğini görecektir. Eninde sonunda da ya vajinismuslu kadın daha fazla eşine haksızlık yapmak istemeyip ayrılmayı isteyecektir ya da erkek daha fazla vajinismuslu eşini taşıyamacaktır. En son aşamasında ise eşler, ayrılmayı hatta boşanmayı düşünürler. Dr. Nazife Ergen olarak karşılaştığım sorulardan bir tanesi de "Vajinismus boşanma nedeni midir?" diye sorulmaktadır. O yüzden ilk gece korkularını görmezden gelmeyin, geçen süre sizi vajinismusla  tanıştırır, eşler geçen sürede birçok problemle karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle de eşlerin cinsel ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmesi, kadının ilk önce kendisine, kocasına ve doğal olarak da evliliklerini yıpratır.

Devamını Oku

Vajinismusla Karşılaşınca Erkekler Ne Hisseder?

Vajinismus hastalığı nedeniyle, cinsel ilişkiye girememe problemini taşıyan çiftlerde, erkek  arzuladığı ve istediği kadınla keyifli bir yaşamı, paylaşımı beklerken birden bilmediği bir konuyla ilgili bir fikrinin olmadığı durumla, yani vajinismusla tanışır.

Vajinismusu yaşayan, istemesine rağmen elinde olmayarak ilişkiden korkup, bu sefer olacak deyip yine ilişkiye giremeyen kadınlar, bir de erkek gözüyle konuyu değerlendirirlerse konuyla ilgili problemler daha kolay çözülür.

Devamını Oku

Vajinismusta Hasta Yorumları

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki şu anda bu mektubumu okuduğunuza göre Nazife hocaya gelmiş oluyorsunuz ve sizin için bu hayatınızı ne kadar değiştirecek ve mutlu olacağınızı söylemeliyim. Eşim ve ben Nazife Hocanın bizi ne kadar mutlu ettiğini anlatamam. Onun sayesinde vajinusmus problemini yendim ve hayatı yeniden geldiğimizi anladık. Biz vajinusmus problemini 12 yıldır yaşadık. Niye 12 yıl bekledik bilmiyorum, herhalde biz vajinusmusu bir hastalık olarak görmediğimizden olsa gerek. Nazife Hocayla 1 haftada vajinusmusu yendik. Şimdi çok mutluyuz. Nazife Hocaya minnettarız. Sadece inanıp Nazife Hocaya gelip vajinusmus derdinizi çözeceksiniz Nazife Hocaya ne kadar Teşekkür etsek azdır. Hayatımızı değiştirdi diyebilirim.Harika bir insansınız. Sağolun varolun. Ayşe M

Devamını Oku

  • 1
  • 2