Vajinismus muyum?

Vajinismus muyum?

Vajinismusta kesin tanıyı koymak için, öncelikle güvenebileceğiniz bir jinekolog doktora gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi olmanız gerekir. Muayene sonucunda anatomik bir sorununuz olmadığı ekarte edildikten sonra, vajinismus tanınız konulabilir.

Kendinizinde kullanabileceği Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu'nun hazırladığı vajinismus muyum? Testiyle de kendiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Vajinismus muyum testi, kendi kendinize yapabilir ve teşhisinizi koyabilirsiniz.

 • Cinsel ilişkiye girmek istememe rağmen, penis tam olarak vaginama hiç girmedi.
 • Cinsel ilişkiyi girmek isteme rağmen, penis kısmen vajinama girdi.
 • İlişkide genellikle ağrı çekiyorum. 
 • Cinsel birliktelik istememe rağmen, herşey yolunda ve tam ilişkiye girecekken korku, panik yaşıyorum.
 • Daha önceden cinsel ilişkiye girmek isterken , şu an için soğuk bakıyor ve istemiyorum. 
 • Önsevişmede hiç sıkıntı yaşamıyorum ama çok istememe rağmen tam olarak cinsel ilişkiye giremedim. 
 • Kadın dogum dr.una gitmek, jinekolojik muayene olmaktan çekiniyor ve muayene olamıyorum.
 • Vaginal krem yada fitil uygulayamıyorum.
 • Vaginal tampon kullanamıyorum. 
 • Vajinamın küçük , dar olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyorum.
 • Cinsel ilişki sırasında ağrı, aşırı kanama korkusu nedeniyle ilişkiye giremiyorum. 
 • Cinsel ilişki sırasında kasılma nedeniyle penisin içimde kalabileceğini düşünüyorum.
  diyorsanız…….

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Semra Hanımın Vajinismus Hakkındaki yorumları

Vajinismusun ne olduğunu bilmeyebilirsiniz ve bu sorunu görmezden gelerek, "çocuk ne zaman?" sorularıyla bunalırsınız. Tıpkı Menekşe hanım gibi...

Menekse


 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Serap hanımın Yorumları

34 yasındayım ve 8.5 yıllık evliyim.Evlendiğim gece tanıştım vajinusmus denilen illetle.Tabi o zaman böyle bir hastalık olduğunu ile bilmiyordum.Bir kaç ay bugün olur yarın olur düşüncesiyle erteledik.Olmadı tabi ..Eşimin ailesi durumu biliyordu sonra bir araştırma çabasına girdik uzun bir yolculuktu bu bir taraftan hacılara hocalara gittik diğer taraftan doktorlara .Bir kadın doğum doktoruna durumu anlattım .ne var bunda senin canın tatlı herkes yapıyor sen neden yapamıyorsun dedi bir güzel fırçaladı beni.Sonra bir hoca nikah tazelemesi gerekiyor dedi yaptık.Okudu üfledi yine bir şey yok sonra psıkoloğa gittim antideprasanlar verdi gönderdi.Orası burası derken 2 yıl geçti sonra nasıl oldu bilmiyorum hamile kaldım .Büyük bir mucize benim için sonra her şeyi bıraktım .Tüm hayatım doğacak bebeğimdi gün geldi tabi normal doğum yapamadım .Sezeryan la kızım dünyaya geldi.Artık çevre baskısı bitti Bizde her şey normalmiş gibi davrandık….Erteledik …Erteledik..
Kızım 6.5 yaşında özel bir hastaneye gittim kontrol için orada bir doktor ilk defa beni anladı Benimde normal bir insan olduğumu anladı.Böyle bir hastalık var ama çaresi de var dedi .Gerçi bende biliyordum ama inancımda güvenimde kalmamıştı artık.Eşime defalarca boşanmayı teklif ettim .Allah ondan razı olsun her defasında beni çok sevdiğini söyledi.Son gittiğim doktor Nazife Hanımın adını ve adresini verdi bana git oraya ve bundan kurtul dedi.Önce heyecanlandım.Sonra dedim ki 8.5 sene çözülmeyen bir sorunum var yapamam dedim.1 sene daha bekledim.Hayatımı sadece kızıma adadım .Kendimi de eşimi de unuttum sonra dedim ki kendi kendime son defa deneyeceğim .Eşime anlattım durumu son defa deneyeceğim olmazsa boşanalım.Eşimde bende ümitsiz bir şekilde geldik kapıdan içeriye yazılanları okuduk ama hiç birimize inanmadık.Nazife hocamın yanına girdik konuşuyoruz ama birden heyecanlandım.O kadar güzel bir ses tonu olamaz nasıl anlatılıyor nasıl konuşuyor .Resmen mest olduk tedavi olmaya karar verdik.İlk seansıma girdim ve artık olacağına ilk defa inandım.çok şükür Allahın izniyle Hocamın tavsiyeleriyle 4 seans sonunda mutlu sona ulaştık çok şükür ben ilk defa mutluluktan ağladım .Hem de deliler gibi hem ağladım hem güldüm.
Şimdi sıra sende arkadaşım..
Zaten bu kapıdan içeri girdiysen en büyük adımı atmış bulunmaktan .Artık kurtuluşun yok Nazife hocam seni iyileştirmeden asla göndermez.Kendine güven hocama inan emin ol arkadaşım 8.5 yıl neden bekledim bilmiyorum ama her şey nasip ve zamanı varmış diyorum ancak.
Şimdi geçmişime bakıyorum da kendimi ne çok yıpratmışım .Evlilik benim için çamaşır bulaşık yıkamak çocuk akmaktı.Şimdi sanki yeniden doğmuş gibiyim .Tüm hayatım değişti kendime güvenim geldi.Aslında vajinusmus bir kanser gibi bizi manevi olarak yemiş bitirmiş.Umarım beni kadar geç kalmazsınız .Herkesi öpüyorum bol şanslar diliyorum.Şimdiden kutluyorum sizi çünkü sizde yapacaksınız…..

Serap1

Serap2


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Beyza Hanımın Vajinismus Hakkındaki Düşünceleri

 

Beyza 1s

Beyza 3s

Beyza tsk


ece tsk


 

Vajinismus çözülebilir bir hastalıktır. Yeterki siz karar verip adım atın...

Sidika vajinismus tedavi merkezi

Neden , niye korktuğunuzu bilmeden ilişkiye giremiyorum diyorsanız. Bu durum nedeni ile duygusal tatminde azalma , suçluluk , hayal kırıklığı, cinsel isteksizlik, utanma duyuyorsanız…. Yukardakilerin en az 2 sine evet diyorsanız kendinize Vajinusmus tanısını koyabilirsiniz. Son söz ; vajinusmus sizi kırar , incitir , duygularınızla oynar Aşağılık kompleksine, huzursuzluğa gerginliğe iter. Bir yük gibi taşırsınız. İçinizdeki güzellikleri, umutları, hayalleri, mutlulukları eritirken ona sımsıkı sarılırsınız. Şimdinizin ve geleceğinizin düşmanıdır. Oysa ki onu yenmeye o kadar yakınsınız ki , ufak bir adım atın , hiç vakit kaybetmeden , inandığınız güvendiğiniz ve tecrübeli bir merkezi arayınız…

fatma

Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu
Kadın doğum doktoru 

Etiketler: Vajinismus, Vajinismus muyum